Nyílt forráskódú rendszerek

Nyílt forráskódú rendszerek

Napjainkban egyre jobban megfigyelhető az informatikai piacon, hogy a vállalatok döntéshozói, a licenc alapú kereskedelmi megoldások helyett alternatívaként a költséghatékonyabb nyílt forráskódú rendszerek bevezetését választják
A nyílt forráskódú megoldásokra épülő technológiák támogatottsága, és szolgáltatási színvonaluk ugyan egyre növekszik, azonban biztonságuk, kiemelten kezelve az adatkezelés biztonságát, valamint megbízhatóságuk pontos, precíz, alapos feltérképezést igényel, s bevezetésük, üzemeltetésük során az anyagi megtakarítás mellett pontosan meg kell tervezni, és szabályozni szükséges a tárolt adatok elérését, és biztonságát.
A beszerzésére szánt költségek átgondolt felhasználásával, a szoftver, és hardver komponensek helyes megválasztásával az üzemeltetési minőség, és a biztonság mértéke jelentősen javítható alacsonyabb kiadások mellett is.
A nyílt forráskódú rendszerek jóval kevesebb vírustámadásnak, és virtuális veszélynek vannak kitéve, mint kereskedelmi megfelelőik.
Linux rendszerek által biztosított szolgáltatások állapotának felügyelete egyénre szabható, ezért az egyes speciális igények kezelése is könnyen megoldható.
A nyílt forráskódú szoftverek lehetővé teszik az IT szervezeteknek a gyors bővítéseket, és szoftverrendszereik fejlesztését. Ezen felül csökken a függőség a különböző szoftverforgalmazóktól, készítőktől.
A nyílt forráskódú szoftverek térhódítása mára teljesen elfogadott. Az Európai Bizottság 2008 márciusában megjelent ajánlása minden jövőbeni uniós fejlesztésnél a nyílt forráskódú, jól dokumentált szabványok előnyben részesítését jelöli meg. Az elmondottakon felül a Kormány a 1479/2011. (XII.23.) sz. határozatában döntött az egyes közigazgatási szervek nemzetközi szabványon alapuló elektronikus kommunikációjának egységesítéséről, a költséghatékony nyílt forráskódú irodai szoftverek részarányának növeléséről.

 

RENDSZERÜZEMELTETÉS

WEB-ES ALKALMAZÁSFEJLESZTÉS, SZERVER HOSTING

Szövegréteg

RENDSZERINTEGRÁCIÓ

NYÍLT FORRÁSKÓDÚ RENDSZEREK

SZERVER ÉS ALKALMAZÁS VIRTUALIZÁCIÓ

LICENC MENEDZSMENT

PROJEKTMENEDZSMENT

VÁLTOZÁSMENEDZSMENT

ON-LINE SZOLGÁLTATÁSOK

RENDSZERKONSZOLIDÁCIÓ

TŰZ- ÉS MUNKAVÉDELEM

ÖNKORMÁNYZATI MEGOLDÁSOK

ÜGYVITELI RENDSZEREK